fbpx

באים לקנות דירה? כך תוכלו לדעת אם יש בעיות איטום

לבעיות האיטום בדירה נמכרת, יש נטייה להשאר עם הדיירים החדשים, ולא לעזוב עם בעל הבית הקודם, לכן שים לב לדברים הבאים, בשביל שלא תמצא את עצמך קונה יחד דירה ובעייה. או שתחליט שכן לקנות, אבל תדע להוריד במחיר:

ראשית כל עליכם לדעת שישנם 2 סוגי רטיבויות שמקורם מהותית שונה:

רטיבות המגיעה מבחוץ (גשם, מרזבים כושלים וכדו')

לעומת המגיעה מבפנים (עיבוי- קונדנסציה):

בד"כ בעיות מבחוץ יתגלו בתוך הבית על הקירות בהתנפחות הצבע, בהתפשטות כתם באופן סימטרי או באופן של כתם ממושך,

לעומת זאת- עיבוי, המגיע מבפנים, יתגלה ככתמים נקודתיים ופרוזדוריים, ובד"כ ללא התנפחות צבע.

הטיפול בהם שונה לגמרי, אם כי לעיתים איטום חיצוני יכול גם לשפר את מצב העיבוי, ולכן יש ביניהם קשר כלשהו.

בסקירה זו אתייחס לבעיות אלו רק באופן כללי בשביל לעורר את המודעות וההבנה, ורק אומר בחצי מילה:

בעיית העיבוי בד"כ קלה מאד לפתרון, או כמעט בלתי ניתנת לפתרון:

קלה- כשמדובר בניקוי ומריחה בצבע מיוחד, ובלתי ניתנת לפתרון כאשר רק הוספת משטחי בידוד, או החלפת אלמנטים כגון שיש/ אלומיניום ושאר משטחים קרים יביא לפתרון הבעיה.

וביחס לבעיות איטום חיצוני:

ניתן לחלק את הבעיות ל3 סוגים עיקריים: גג/ קירות/ חיבורי אלמנטים

גג- קל לאתר בעיה בגג, ע"י הצפה (סתימת חורי המרזבים ומילוי מים בגובה של כ3 ס"מ לפחות, ל48 שע'). הכשלים המתגלים בדירה בעקבות זאת הינם כמובן רק בקומות העליונות ומופיעים בתקרה.

בכל מקרה, אם אתם רוכשים דירה בקומה העליונה, מומלץ מאד לעלות לגג הבנין ולראות את מצב תחזוקת האיטום. אמנם זהו תפקיד בעל מקצוע מתמחה, אבל לפעמים ישנם כשלים כ"כ בולטים שגם עין לא מקצועית יכולה לזהות בקלות. זוהי הזדמנות טובה לקבל מושג מקיף יותר על רמת תחזוקת הבנין.

אם כתמי הרטיבות סמוכים לקיר חיצוני, אז לא בטוח שהבעיה היא באיטום הגג, ויתכן שהבעיה נובעת מכשל בקיר חיצוני, וזה מוביל אותנו לבעיה מס' 2-

קירות– שגם הם עצמם מתחלקים ל2:

א: אבן סופגת- אבן ישנה, אשר איבדה את ההגנה המינרלית הטבעית. או צמנט שמעולם לא התיימר להיות אוטם, ונועד רק בכדי לחזק את הקונסטרוקציה, ומשום מה אף אחד לא חשב להשלים את המלאכה… הטיפול בבעיות כאלה הינו בד"כ יחסית פשוט, והוא מתבצע ע"י אנשי מקצוע המורחים או מספיגים בריסוס שכבת איטום, ע"י חמרים יעודיים (סילרים למיניהם, צבעים פולימרים, טיח חוץ וכו').

ב: בעיה נוספת בקירות היא חורים: חורי מזגנים שלא בוצעו כהלכה (וזה מאד מצוי).

חורים נוספים מצויים בכוחלה, בין אם מסדיקת תזוזת בניין, ובין אם מחומר מילוי לא מתאים, ובין אם זה משום תריזי עץ שהניחו בשלב בניין החזית אך לא הוציאו אותם, הם נרקבו והפכו לחור.

חורים בד"כ קל לראות ולהבין את השלכותיהם, אך לעיתים יש חורים גבוהים מעל הדירה אשר הם בעצם גורמים לבעיה, שכן לעיתים מאחורי חיפוי האבן ישנו חלל צר המאפשר נזילת מים חפשית, עד שהמים נתקלים בגורם המעכב ומסיט אותם. דבר זה מסתבר שעין לא מקצועית לא תדע לזהות.

בעיה 3: חלונות וחיבורי ממשקים בניה קלה (פנלית וכדו')- פעמים שהתקנת האלמנטים נעשית באופן לקוי מפאת חוסר נגישות למתקין. פתרון בעיה זו בד"כ קל יחסית והוא איטום חיצוני ע"י בעל מקצוע (סנפלינג, מנוף סל וכדו').

לסיכום: קניה בטוחה ויבשה.

ואם תרצו כתובת אחת, מקצועית, לתחזוקת חזיתות מבנים, החל מאבחון וייעוץ וכלה במתן פתרונות וביצועם, נשמח להיות שם בשבילכם, אויר הרים

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם וללא התחייבות