fbpx

פוליאוריטן נוזלי

פוליאוריטן נוזלי מספק איטום מושלם ולאורך שנים רבות. אין צורך בתחזוקה שוטפת מאחר וזו ממברנה אחידה שמגיעה לכל פינה ופינה בגג ונותנת איטום ובידוד מקסימאלי ואיכותי – שקט נפשי וחיסכון כספי בטווח הארוך.

מהם יתרונות הפוליאוריטן הנוזלי באיטום גגות על פני איטום ביריעות ביטומניות?

איטום גג בפוליאוריטן נוזלי ואיטום גג ביריעות ביטומניות הן שתי אפשרויות פופולריות לאיטום גגות. כל אחת מהן מציעה יתרונות משלה. היתרון הבולט ביריעות ביטומניות הינו המחיר הזול יותר. עם זאת היתרונות של האיטום בפוליאוריטן נוזלי שוות את ההשקעה ולבסוף מחזירות את ההשקעה.
הנה כמה מהיתרונות של איטום גג בפוליאוריטן נוזלי על פני איטום גג ביריעות ביטומניות:

1. איטום מושלם: פוליאוריטן נוזלי מספק איטום מושלם ובלתי נגיש למים. הוא נתפס בצורה מושלמת על כל פרטי הגג כממברנה אחידה ללא "תפרים" ואינו מאפשר למים לחדור אליו.
2. הממברנה האחידה מייתרת את הצורך בתחזוקה שוטפת, כיוון שאין נקודות תורפה, כל הגג כמקשה אחת. כפי שהחומר מיושם בתחילתו, כך הוא נשאר לאורך שנים.
3. קלות ביישום: הפוליאוריטן הנוזלי יכול להישתף בצורה יחסית פשוטה וקלה ולהישתף על כל צורה של גג, כולל גגות בעלות צורות מורכבות. וכן הוא אינו מצריך פירוק שכבות קודמות של איטום (בעזרת הפריימר המספק תשתית לאיטום).
4. בידוד טרמי: הפוליאוריטן ידוע בתכונתו המבודדת, ולכן גגות המצופים בפוליאוריטן נוזלי יפחיתו באופן משמעותי את צריכת האנרגיה בדירה שמתחתם.

מהו חומר הפוליאוריטן הנוזלי ומדוע הוא מתאים לאיטום גגות?

פוליאוריטן נוזלי הוא חומר פולימרי המשמש למגוון רחב של מטרות, כולל אספקת איטום מושלם לגג וכן בידוד. זה אחד השיקולים לציפוי גגות בעזרתו, מה שמפחית בצורה משמעותית את צריכת החשמל בשמירה על חום/קור בתוך המבנה שמתחת לגג.
הוא נקרא "נוזלי" מכיוון שהוא נוזל בעת היישום ואז מתקשה לצורת פוליאוריטן קשה וחזקה.

תכונה חשובה נוספת היא העמידות הכימית: הפוליאוריטן הנוזלי מצטיין בעמידות גבוהה לכימיקלים, קורוזיה, פגעי מזג אויר כגון שמש וכו', מה שהופך אותו לאפשרות מועדפת ליישומים בתעשיית הכימיה והתעשייה הכימית וכמובן לאיטום גגות.

ועם עמידות כימית ניתן גם לציין את העמידות המכנית – הפוליאוריטן הנוזלי יכול לספוג פגיעות מכניות ולהגן על מבנים מפני נזקים פיזיים, בעוד עמידותו בפני עצמה נשארת איתנה לטווח זמן ארוך. למעשה אף רכבי עבודה (מלגזות וכד') יכולות לנסוע על שכבת פוליאוריטן נוזלי מבלי לגרום נזק ולכן הוא מספק איטום גג עם תחזוקה מינימאלית בטווח הארוך לעומת יריעות ביטומניות.

במקביל לעמידות הגבוהה, הפוליאוריטן הנוזלי מצטיין גם בגמישות גבוהה, מה שחשוב לשמירה על אורך חייו של החומר האוטם, המסוגל לעמוד בשינויי טמפ' ובתזוזות.
הודות לצורה הנוזלית בה החומר מתחיל דרכו, ישנה יכולת עבודה מופלאה: הוא ניתן לעיבוד בקלות וניתן להחדירו אף בסדקים שאינם ניתנים לנגישות ישירה, וכן הוא בעל רמת פילוס, כך שיוצר שכבה אחידה.

האם פוליאוריטן נוזלי הוא יקר ביחס ליריעות ביטומניות?

מחיר הפוליאוריטן הנוזלי הוא אכן יקר יותר ממחיר יריעות הביטומן, אך כשמחשבים את העלויות הנוספות אז לא בטוח:
איטום ביריעות ביטומן מוסיף תמחור על כל הצורך בקילוף יריעות ישנות לפני היישום, וכן מוסיף תמחור על כל אלמנט שצריך לצפות, כגון עמוד של קולט שמש. וכן מוסיף על סגירה תקנית של קצוות היריעות במה שנקרא "מקל סבא", וכן מצריך תחזוקה שוטפת אחת לשנה של טיפול בקצוות היריעות ובחיבוריהן (תפרים).
לכן בשיקלול מצטבר ההשקעה הכספית המשתלמת ביותר הינה בודאות איטום בפוליאוריטן נוזלי.

דוגמא לאיטום גג עם פוליאוריטן נוזלי

למי מתאים איטום בפוליאוריטן נוזלי?

האיטום בפוליאוריטן נוזלי מתאים לכל מי שרוצה איכות איטום לטווח ארוך.
אבל כשיש אלמנטים הבולטים מרצפת המשטח העשוי לאיטום אז הפוליאוריטן הנוזלי הופך ממותרות להכרח. שכן הוא עוטף את האלמנטים בצורת ממברנה מושלמת, והופך להיות כחלקת מהאלמנט, ההופך להיות אטום.
כשמנסים לחסוך בעלויות האיטום הנזק העלול להגרם לאחר מכן יכול להיות יקר יותר, ולכן אין מנוס מאיטום איכותי, לאורך שנים, בצורת יציקת ממברנה פוליאוריטנית איכותית, שהיא הבחירה הנכונה לכל מי שרוצה לאטום משטחים.

כמה עמיד פוליאוריטן נוזלי?

הפוליאוריטן הנוזלי בדרך כלל הוא חומר עמיד, אך זה תלוי בסוג הפוליאוריטן ובתהליכי הייצור שבוצעו עליו. בשנים האחרונות הגיעו לפיתוחים ההופכים את הפוליאוריטן הנוזלי לאחד מהחומרים הנחשבים ביותר בעולם התעשיה בנוגע לאיטום ועמידות.
ביחס למים – הפוליאוריטן הנוזלי עמיד מאד ואינו נפגע מרטיבות. זהו חומר המשמש לעיתים קרובות גם ביישומים רטובים לגמרי באופן סטטי.
ביחס לחום – הפוליאוריטן הנוזלי עמיד בפני טמפרטורות קיצוניות, ולכן ניתן למצוא אותו ביישומים כגון בידוד חום או קור במבני תעשייה.
ביחס למגע עם תרכובות כימיות למיניהן – הפוליאוריטן הנוזלי נחשב לחומר יציב בפני פגיעות מחומרים כימיים רבים. זוהי אחת הסיבות לשימוש הנרחב שלו בתעשיות שבהן קיימת פגיעות מכימיקלים, כמו בתעשיית המזון והמשקאות.

פוליאוריטן נוזלי - לפני ואחרי

האם פוליאוריטן נוזלי מתאים לאיטום מרצפות?

פוליאוריטן נוזלי מתאים מאד לאיטום רצפות. הוא נדבק אליהן בצורה מיטבית והופך את המשטח לאטום לחלוטין לאורך זמן.
השאלה היחידה שאינה ניתנת לפתרון פשוט היא מבחינת האסטתיות. כמובן שריצוף הינו אסטתי יותר ולכן מי שמענין אותו נושא זה יצטרך להסיר את הרצפות, לאטום בפוליאוריטן נוזלי ואח"כ לרצף מחדש. אך במקומות בהם אין חשיבות לאסטתיות, או שמבקשים פתרון זמני לשנים בודדות, או שיש אפשרות לשמור אופציה לעשות ריצוף מחדש לאחר מכן (מבלי לפרק את הישן), כגון שיש אפשרות מבחינת גובה רצפה ושיפועים, אז בהחלט הפתרון הזה של איטום מרצפות עם פוליאוריטן נוזלי הינו פתרון מצוין.

מהם סוגי הפוליאוריטן הנוזלי?

משפחת הפוליאוריטן הנוזלי כוללת מספר סוגים שונים המשמשים למגוון של יישומים. הנה כמה מהם:
1. פוליאוריטן פוליאול: זהו הסוג הנפוץ ביותר של הפוליאוריטן הנוזלי, המיועד לשימוש כבידוד תרמי ולאיטום. הוא מכיל פוליאול, המפעיל תגובה כימית היוצרת חומר חדש ועמיד.
2. פוליאוריטן דיאיזוציאני: סוג זה של פוליאוריטן מתאים ליישומים רבים, ובעיקר נמצא בשימוש כבידוד תרמי בבנייה ובתעשייה. יתרונותיו כוללים עמידות בפני חום וקור, עמידות מכנית, ויכולת ייבוש מהירה.
3. פוליאוריטן מודפס: סוג זה של פוליאוריטן מיועד ליישומים מיוחדים כגון הדפסת דפים ואמנות. הוא מופק בדרך כלל בתהליך הדפסה בתנאי חום גבוהים ומאופיין בגמישות ועמידות גבוהה.
4. פוליאוריטן אלסטומרי: סוג זה של פוליאוריטן מיועד ליישומים שבהם דרושה גמישות גבוהה יותר, כמו בתעשיית הצעצועים, בצנרות, ובמוצרי ספורט.
5. פוליאוריטן רפואי: סוג זה של פוליאוריטן מיועד ליישומים רפואיים וביולוגיים. הוא מאופיין ברכיבים טהורים ובטיחותיים לשימוש באדם.
6. פוליאוריטן תעשייתי: סוג זה של פוליאוריטן נמצא בשימוש רחב בתעשייה, כגון ציפויים, מוצרי איטום, חומרי גלם לייצור, ועוד.

כל אחד מהם מציע תכונות ייחודיות ומיוחדות המתאימות לשימושים שונים ומגוונים בתעשייה, בתעשיית הבנייה, וביישומים רפואיים ורבים נוספים.
כיום תעשיית הפוליאוריטן הינה ממש היי טק, ולכן חשוב להתעדכן בדור חדש של פוליאוריתן בכדי להשיג את מגוון תכונותיו החשובות לאיטום הנכון, העמיד והיעיל ביותר.

התפתחות הפוליאוריטן הנוזלי במשך השנים

פוליאוריטן נוזלי הוא חומר פולימרי שמשמש בעיקר כבידוד תרמי בבנייה ובתעשייה. התפתחותו במשך השנים הייתה תהליך חשוב של נסיונות טכנולוגיים ושיפורים רבים שנעשו כדי לשפר את תכונותיו ולהתאים אותם לצרכים השונים של התעשייה.
הנה סקירה קצרה של כיצד התפתח פוליאוריטן הנוזלי לאורך השנים:
הגילוי הראשון היה בשנת 1937 על ידי חוקרים אשר חפשו תחליף לגומי הטבעי.
במהלך השנים, עם התפתחות הטכנולוגיה וההבנה המורחבת של החומרים הפולימריים, נעשו שיפורים משמעותיים בתכונות הפוליאוריטן כמו יכולת עמידות, בידוד תרמי, גמישות, ועוד. השיפורים הללו תרמו להרחבת השימושים של פוליאוריטן הנוזלי בתעשיות שונות: בתחום הטכנולוגיות המתקדמות כמו יישומי אלקטרוניקה, רכב, תעשיית התעופה, ותעשיית האנרגיה, כאשר התכונות המיוחדות שלו נותנות פתרונות לאתגרים טכנולוגיים מתמשכים.
בשנים האחרונות, עם התרחבות המודעות לסביבה ולבטיחות, נעשו מחקרים ופיתוחים נוספים לשיפור הסביבתיות של פוליאוריטן, להפחתת פגיעותיו האפשריות ולאפשרות ניצולו בצורה ידידותית לסביבה.
כיום בשוק מצויין מגוון רב של חומרים פוליאורטניים, אשר במבט חיצוני הינם דומים אחד לשני, אך במבט מדעי אינו דומה המוצר החדשני לזה שהיה לפני מספר שנים מבחינת הטכנולוגיה אשר התפתחה משמעותית בנוגע לעמידות החומר ויכולותיו. לכן כשבאים לבחור חברה המתמחה בייצור פוליאוריטן יש לעמוד על סדרת הפוליאוריטן לה היא משתייכת. הדור לו שייך הפוליאוריטן.

מהו ההבדל בין פוליאוריטן נוזלי לבין פוליאוריטן מוקצף?

פוליאוריטן נוזלי הינו חומר איטום מעולה, המתאים במיוחד לציפוי משטחים, עמיד מאד לתנאי מזג אויר קיצוניים ולמתיחה והתכווצות ונוח ליישום. לעומתו, המוקצף הינו מבוסס על אותו חומר גלם, אך בתהליך הפקתו הינו עובר פיצוצים כימיים פנימיים המשנים את המבנה המולקולרי שלו והופכים אותו לחומר ספוגי המצטיין בבידוד, אך אינו מיועד לאיטום.
לסיכום: איטום גגות – רק עם פוליאוריטן נוזלי, זהו חומר איטום באיכות גבוהה, וכן הוא משלב בתוכו גם את תכונת הבידוד, בדומה לאחיו המוקצף, ובכך מפחית את צריכת האנרגיה בחדר שמתחתיו.

שביעות הרצון של
לקוחותינו חשובה לנו.

רויטל
רויטל
19 אוקטובר, 2022
Read More
לירן בחור מדהים. בן אדם ישר, טוב ואמין. מחיר מצוין, ביצע אחלה עבודה. תמיד חוזר שצריך. ראוי ביותר.
מאתוק שיפוץ
מאתוק שיפוץ
2 דצמבר, 2022
Read More
לירן בחור ישר ונחמד. מאחל לכל הלקוחות בעל מקצוע כזה. היה ממש מצוין.
אוהד
אוהד
29 ספטמבר, 2022
Read More
לירן ממש בסדר גמור. היו גשמים עבר מצוין. בחור צנוע אמין.
צחי
צחי
15 נובמבר, 2022
Read More
מחיר טוב, שירות מיוחד. ביצע מס' עובדות, מאוד מרוצה. אם יש בעיה חוזר. נחמד ומקצועי. ממליץ מאוד לכולם.
Previous
Next
העקרונות שלנו

עקרונות העבודה שלנו מבוססים על אמינות, יציבות ובטיחות, ואנו מחויבים לספק ללקוחותינו שירות מקצועי, אכפתי ואמין בכל פעם מחדש.

הערכים שלנו

בראשית כל עבודתנו עומדת יציבות, בטיחות ואמינות, על בסיס יזמות, צוות ואחריות.

החזון שלנו

להיות החברה המובילה בתחום איטום הגגות ולספק ללקוחותינו שירות מקצועי, בטיחותי ומתקדם ביותר.

למה לבחור בחברת "אויר הרים"

25+ שנות ניסיון

יותר מ-25 שנים החברה מבצעת איטום שונות ומגוונות עם התמחות באיטום גגות באמצעות פוליאוריטן נוזלי.

שירות 24/7

אחריות תינתן ל-7 שנים במקרים הרגילים עם שירות מקצועי, אדיב ומסור.

מוסמך ע"י משרד העבודה

עבודה איכותית ללא פשרות, תו"כ שמירה כחוק על כללי עבודה בגובה עם כל האישורים הנדרשים.

צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם

לכל שאלה, קבלת הצעת מחיר וייעוץ ללא עלות