fbpx

מה חשוב לדעת כשבאים להתקין מרזב

קודם כל נעשה סדר במושג מרזב: ישנו מרזב שהוא אכן צינור אנכי שתפקידו להזרים את המים מלמעלה למטה, וישנו צינור שנקרא מזחלת או שוקת שתפקידו לנקז את המים שנמצאים על פני שטח נרחב מהגג ולהוביל אותם בתוך קופסת ניקוז שמובילה למרזב.

אלו בעצם שני הסוגים.

כשאנחנו באים להבין מה טוב לדירה שלנו אנחנו צריכים להתייחס לכל אחד מהם ולתת את הדעת באופן ממוקד לכל אחד מהם:

אז נתחיל במזחלת, כיוון שהיא המפגש הראשוני שאנחנו רוצים שאלה יגיעו המים.

קודם כל חשוב שהמזחלת תוכל להכיל מספיק כמות מים הנקוית על פני שטח הגג ואם אנחנו רואים שישנה כמות אדירה שממלאת את את המזחלת על גדותיה אז יש לשקול לעשות מספר ניקוזים או להוסיף שיפועים לכיוונים אחרים כדי שהעומס יתחלק בשווה.

אם כבר דיברנו על מספר ניקוזים חשוב שההטייה של המזחלת מספקת כדי שהמים יזרמו ולא בחפשיות וללא הפרעה, כמו כן יש להקפיד שהיא לא תיהרס עם השנים מפאת התיישנות והחלשה, או מפגעים של מים עומדים היכולים להגרם מלכלוך של עופות או עלים הנושרים מעצים שבסביבה. במידה ויש כאלו גבוהים לידה מזחלת יש לדאוג לניקיון המזחלת פעם בשנה לפני החורף או לפי הצורך אחרת העמידות של הנבחרת אליך ותכלס ועלולה לגרום לבעיות איטום גם בקירות הבית. כמו כן יש לדאוג שהחלקים של המזחלת עצמה מחוברים היטב בין חיבור למשנהו.

לגבי החומר ממנו עשויה המזחלת, ניתן לבחור בין פח מגולוון צבוע, לבין ברזל. שתי המזחלות ממלאות את תפקידן בצורה מיטבית כשמותקנות כראוי, אך מבחינה אסתטית ויוקרתית הברזל לעיתים משווה אווירה ורמת אלגנטיות גבוהה יותר. יש לציין שהוא גם יקר יותר ולפעמים התשתית צריכה לעבור הכנה כדי לקבל אותו לעומת הפח שהוא קל יותר ליישום וזול יותר, קל משקל וגם כן אסתטי ברמה גבוהה ומספקת.

מכאן נעבור למרזב. הוא יכול להיות מאותם חומרים אך גם מצטרפת לו היכולת להיות מPVC שאפשר לצבוע אותו. לרוב מגיע בצבעי אפור. ניתן לבחור בו בגדלים שונים. שלא כמו המזחלות ישנו גודל של 4 צול או גודל של שלוש צול או שני צול תלוי בכמות המים ניתן לכוין אותו למקום הנכון שרוצים שבו המים ירדו. יש לציין שמים המגיעים מניקוז מי גשמים אינם יכולים להתערבב עם ביוב, מה שנקרא מנול, אלא צריכים להיות בזרימה חופשית לרחוב ומשם לשאר מי התהום. יש גם יתרון נוסף מבחינה פרקטית לצינורות הPVC שהם מגיעים בשלל אפשרויות חיבור וזוויות מה שאין כן הפח והברזל שהם יותר סטנדרטיים המגיעים בזוויות מסוימות ללא יכולות טובות למסלולים מפותלים. אמנם האיכות של צביעת מרזבי הPVC עלולה להתיישן לאחר שנים, אך ניתן תמיד לחדש אותם.

לגבי ההתקנה- צריך להיות גישה לכל זכר או נקבה לאורך. זה מתאפשר רק באמצעות מנופי סל או סנפלינג.

בהקשר הזה יש לציין שרוב הנזקים שנגרמים למרזבים הם מנפילה של המרזב הנגרמת עקב התרופפות חיזוקים או נסיגה מסיבות כלשהן בין בכוונה ובין שלא בכוונה הגורמות למרזב להתנתק ובמשך הזמן הוא גם מקבל זווית ואז לרוב נאלצים לחזור על התקנה ולעיתים מהתחלה ולעיתים רק תיקון מקומי. בכל מקרה, כל זאת נגרם מהתקנה לקויה הנגרמת עקב ניסיון לחסוך. הנגשה טובה לאזור הקיבוע על ידי אמצעי גובה כגון סנפלינג וכדומה היא מוכרחת! לכן אנחנו כל כך אוהבים לעזור בדיוק בהתקנות הללו שהם יחסית פשוטות אך נצרכות מאוד לעשות על ידי מומחי עבודות גובה שמגיעים לכל נקודה נצרכת בבטיחות, על פי חוק, במקצועיות וביסודיות שנותנת לכם אבטחה לשנים ארוכות של איכות מוצר.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם וללא התחייבות