fbpx

ניקוי חלונות בסנפלינג מול ניקוי חלונות באוסמוזה

ניקוי חלונות בסנפלינג – לפני שמתחילים 

לפני שאנו נגשים לנושא, העוסק בגובה, בואו נהיה רגע על הקרקע. האם אנחנו יודעים לנקות חלונות? חלון אחד זה די קל, כיוון שלוקחים שפריצר כחול, ואז מנגבים עם נייר, ואח"כ עושים פיניש, ואח"כ עוד פיניש, ועוד, ועוד, ובסוף… כן… אולי עוד פיניש… זהו! מושלם!

וכל זה כשאין הרבה אבק, אלא ניקוי שוטף אחת לשבועיים. אבל כשיש הרבה חלונות, וממשיכים לעבוד באותה השיטה, והשמש מסנוורת בכיוון שלא מראה לנו את הכתמים ואת המריחות, וקשה לנו להבחין מאיזה צד הלכלוך, וכו' וכו', אז העסק כבר מתחיל להסתבך, ולחרוצים שבינינו ייקח הרבה מאד זמן לנקות, ולבסוף יתגלה שכל המאמץ לא נשא פירות הכי מוצלחים (כל אחד ורמת הגימור שהוא דורש). וזאת למה?

כי יש שיטה בניקוי חלונות, והיא מבוססת על שפשוף בסיבון (מסבנת/פרווה) ואח"כ ניגוב במגב בתנועה רציפה.

הסיבון זה החלק החלק, אבל הניגוב האחיד זו פעולה קשה, מקצועית.

טוב, אז נושא המאמר הוא בגובה. מה עושים?

או במת הרמה, או סולם, או סנפלינג, או מוט טלסקופי, או אוסמוזה הפוכה.

בעל מקצוע בתחום יודע להחליט מהר מאד מהו אופן הניקוי הנכון.

בשלב האבחון, צריך בעל המקצוע להבין את איכות נקיון הזכוכית במצב הנוכחי, האם זה ניקוי ראשוני, האם ישנם בטונים מתקופת הבנייה, האם ישנם סיליקונים שנשארו מהתקנת החלונות, איכות גומיות האיטום וכו'.

 

ניקוי חלונות בסנפלינג – מה זה?

ניקוי חלונות בסנפלינג הינה שיטה טובה לניקוי חלונות שאינם ניתנים לפתיחה מתוך החדר (קירות מסך), או שאינם נוחים לכך. חוץ מזה שזו שיטה מהירה ויעילה מבלי ללכלך את פנים החדר ומבלי להשתרך בין מסדרונות ומדרגות עם דלי ומגב. השיטה הפכה לפופולרית בעיקר בגלל ריבוי חלונות המסך בבניינים גבוהים, ומתוך כך הפכה לפופולרית כיום גם בשאר מבנים, אף שאינם מוכרחים לכך ויכולים לנקות גם מבפנים, מ"מ היעילות כפי שהוסבר קודם מציבה את השיטה הזו כאפקטיבית יותר.

 

יתרונות בשיטת ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה על פני ניקוי חלונות בסנפלינג

ניקוי באוסמוזה, מים הפוכים, היא שיטה שבה משתמשים במים ובסוללת מים דמויה לממברנה כדי לנקות חלונות ושטחים אחרים. הסוללה מיועדת לאחסון מים ולספקם באופן אוטומטי למכשירי ניקוי חלונות. המים עוברים דרך הממברנה אשר מסננת אותם ונזרקים על החלון. כשהם נמצאים בלחץ, הם מסירים את הלכלוך והלכלוך ישטף עם המים. לכן קודם לשטיפה, תוך כדי, וגם אחריה יש משמעות לשפשוף החלון עם סקוצ' מיוחד, הניתן לוויסות ברמת הצפיפות והקשיחות שלו, המותקן ביחד עם צינור המים הנזרקים, ועובד במקביל לשטיפה.

היתרון המרכזי של שיטה זו הוא היכולת לנקות חלונות בגבהים ובמקומות שקשה להגיע אליהם באופן ידני, מבלי צורך להשתמש בסולמות/ במות/ סנפלינג. עוד יתרון משמעותי הוא ביכולת להגיע לפינות נסתרות, אלמנטים של פח, מסגרות חלונות ושאר אלמנטים אשר אינם מתאימים למגב. כמו כן לרוב הניקוי באוסמוזה מייתר את הצורך לשימוש סופי במטלית לניגוב המים הנשארים, שכן המים הינם נקיים לחלוטין ולא ישאירו סימן בה תייבשם.

יתרונות בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג על פני ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה

שיטת מגב ופרווה לניקוי חלונות היא ידנית ומסורתית בהחלט, וכן ישנם יתרונות לשיטה זו שיכולים להפוך אותה למתאימה יותר במצבים מסוימים, כגון שבשיטה הקלאסית אין צורך בציוד מסורבל ובנגישות קרובה למים וחשמל לעומת האוסמוזה. והיתרון המרכזי ובמיוחד בתחום הגובה, הוא היכולת הבלתי מוגבלת של מגב-פרווה באמצעות סנפלינג להגיע לכל גובה נדרש, לעומת האוסמוזה שמוגבלת בגובה המוט הטלסקופי שלה (סביב ה3 קומות).

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם וללא התחייבות